KLEENOIL ICC YAĞ ANALİZİ SİSTEMLERİ

KLEENOIL ICC – Yağın değişimine sebep olan temel parametreleri sürekli olarak izleyip kirlenme kontrolü yapma amacı ile tasarlanmış sensörlerdir. Bu temel parametreler ;

+ Su ve / veya herhangi bir katı partikül ile kirlenme
+ Diğer yağ türleriyle karıştırılarak kirlenme
+ Katkı maddesi içeriğinde / koşulunda önemli değişiklikler
+ Viskozitede ve / veya yağ yaşlanmasında önemli değişiklikler

Verileri toplamak için KLEENOIL ICC, kaydedilen kalibrasyona kıyasla yağ kalitesini okumak için kapasitif bir sensör kullanır. Dielektrik yağın değişmesine bağlı olarak, mevcut, ya da daha doğrusu hala mevcut olan yağ kalitesi ya da kirlenmesi nihai sonuç olarak gösterilmektedir. Uygulama ile ilgili çoğu yağ değeri birbirine bağlıdır ve bu aynı zamanda değişiklikleri için de geçerlidir. Bu sebeple KLEENOIL ICC ve kurulu ölçüm ve analiz prensibi genel durumun okunması ve izlenmesi için tasarlanmıştır.

Makinenin çalışması sırasında her 30 dakikada bir yağ durumu izlenir. Sonuçlar, “trafik ışığı” ilkesine göre kontrol panelinde kapsamlı bir şekilde gösterilmektedir. Analiz ünitesi dijital bir bağlantıya sahiptir, böylece gösterilen sinyaller bir makinenin pano elektroniğine de entegre edilebilir ve böylece uzaktan izleme sistemine bağlanmak için kullanılabilir.